Diákolimpia Bajnok iskolánk fiú kosárlabda csapata

Május hetedikén, csütörtökön utaztunk el Pécsre, a kosárlabda V. korcsoport országos döntőjére. Az ünnepélyes megnyitó előtt a technikai értekezleten eldőlt, hogy a Bp.-i Csík Ferenc Gimnázium, a vendéglátó város Deák Ferenc Gyakorló Iskolája, és a szolnoki Széchenyi Gimnázium lesznek az ellenfeleink a csoportmérkőzések során.

Pénteken délelőtt a papírformának megfelelően 19 pontos különbséggel nyertünk a Csík Ferenc Gimnázium ellen 58 : 77-re. A budapesti döntőben is találkoztunk már egymással, és ott iskolánk csapata volt a jobb. Könnyed játék, jól sikerült védekezés, pontos támadások jellemezték a mérkőzést. Valamennyi játékosunk pályára lépett.

Kis pihenő, és délután következtek a Pécsiek. Ez a mérkőzés a 92 : 75 dobott pontok alapján könnyűnek tűnik, de főként az elején bizony nem volt az. Szívósan védekezett ellenfelünk, és az első félidőben még szoros volt az eredmény. Sikerült felőrölni az ellenállást, és nyertünk.

Szombaton délelőtt a szolnoki Széchenyi csapata elleni mérkőzésnek a tétje a csoportelsőség volt. A 75 : 62 eredmény nem tükrözi a két csapat közötti különbséget. A második félidőben már a cseresor is pályára került. Sikerült kissé felzárkózni ellenfelünknek, de végül magabiztosan lettünk csoportelsők.

A lebonyolítási rendből következően este a másik csoport második helyezettjével, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium csapatával mérkőztünk meg a döntőbe jutásért. Érdekesség, hogy mindkét kispadon szombathelyiek ültek, hiszen Lestár László tanár úr, és Szalai Dóra tanárnő is ebben az iskolában érettségizett, no persze kis időkülönbséggel. Ráadásul az ellenfél testnevelő tanára Szalai Dóra tanárnő valamikori osztályfőnöke volt. Izgalmasan indult a meccs. Nagy iramot diktált az ellenfél, és tizenkét pont előnyt szerzett az első negyedben. A félidőben viszont már  40 :40 –re alakítottuk az állást. A nagy iram, amit a szombathelyiek diktáltak maguknak, végül is megbosszulta magát, mert mi jobban bírtuk erővel. A végén nagy különbséget, 81 : 53 -at mutatott az eredményjelző a javunkra.  Nagy volt az öröm, ráadásul a másik mérkőzést a Csík Ferenc Gimnázium nyerte, így budapesti házi döntőnek néztünk elébe.

Vasárnap az egész torna záróeseménye a fiúk döntője tizenkét órakor kezdődött. Nem is akárhogyan! Nagy meglepetésünkre nem adta magát könnyen az ellenfél. A mérkőzés elején vezettek. Kapkodva, sok hibával játszottunk. Kellett az időkérés, és a cserék pályára küldése. Ráadásul több személyi hiba miatt két kulcsjátékosunkat is pihentetni kellett. De aztán jött az akarat diadala! A félidőben átvettük a vezetést. Az ellenfelünk pontos távoli dobásokkal, villámgyors akciókkal ijesztett ránk. Egyre jobban megközelítettek bennünket, de őriztük az előnyt. A vége előtt kipontozódott a csapatunk kapitánya, ezzel is nehezítve a helyzetünket. Tudtuk, hogy a végjátékban nagyon jó a Csík Ferenc Gimnázium. Utolsó erőtartalékainkat is bevetettük, és végül, ha egy ponttal is, de győztünk. Diákolimpiai Bajnok a Diana!

Az eredményhirdetéshez már boldogan álltunk fel. Az aranyérem mellé a Diáksport Szövetség vándorserlegét egy évig őrizzük mostantól. Nagyszerű, hogy 2002 óta most került föl erre a kupára budapesti iskola neve, a miénk! A rendezők különdíjakkal is kedvestek a legjobbaknak. Az „All Star” csapatba bekerült Ondima Olivér, és Nshimba Kalau Joel. A csapat legjobbja különdíjat a csapatkapitány Völgyi Marcell kapta meg. Nagyszerű dolog volt ezen a napon „Dianás”-nak lenni! Nagyon büszkék vagyunk valamennyi diákunkra, játékosainkra. Csak így tovább!

kosar

A csapat tagjai: Benkő Balázs, Bordács Soma, Borsodi Bálint, Nshimba Kalau, Joel, Nyikos Károly, Ondima Olivér, Pálinkás Tamás, Radics Ádám, Schafarek Boldizsár, Steier Bence, Tóth Zsombor, Völgyi Marcell

Felkészítő tanárok: Lestár László és Szalai Dóra testnevelők