Sportrendezvények a Dianafeszten

2014. 06. 08. 

A Dianafeszt idei sikeréhez a testnevelési munkaközösség által szervezett programok is hozzájárultak. 

A tornatermi programokat szombaton, Adámy István a kjokusin karate mestere, a hazai karate-élet egyik alapítója nyitotta meg. A fiával, a 13. osztályos Adámy Gergővel a küzdősport rejtelmeivel ismertették meg az érdeklődőket.

 

Ez után Vladár Tamás iskolánk egykori testnevelő tanárának tanítványai parkour bemutatót tartottak. A srácok a tavalyi Diana Fesztiválon hatalmas sikert arattak, így az idén is szerettük volna, ha megmutatják tudásukat. Akrobatikus ügyességüket, atletikus képességeiket csodálhattuk, amikor különböző akadályokat ugrottak át, falakon futottak fel vagy szaltóztak különböző magasságokból. A legkedveltebb produkció az egymás mellett fekvő gyerekek feletti átugrás aratta. A továbbiakban, iskolánk két 7. osztályos tanulója, Antal Sára és Szeidl Réka légkarika bemutatója kápráztatta el a nézőket.

Őket követte a LORDS OF GRAVITY bemutatója. A 2012-ben alakult akrobatikus kosárlabda csapat produkcióival bejárta az egész világot. Gálffy Andrea kérésére eljöttek iskolánkba, hogy megismerhessük őket élőben és láthassuk hihetetlen ügyességüket. A gumiasztalról hat-hét méteres magasságba jutva, kosárlabdával a kézben különböző akrobatikus gyakorlatokat bemutatva zsákolnak.

10:30-tól került sor tornatermünk avató ünnepségére. A terem, Greminger Jánosról, a II. világháború utáni időszak legjobb magyar kosárlabdázójáról kapta a nevet. 156-szor szerepelt a magyar válogatottban. 1955-ben tagja volt az Európa-bajnoki címet nyert csapatnak. Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével özvegye, lánya és unokája. Egy kis filmben tanulóink is megismerhették az egykori klasszis játékost.

11 órától Piroch Gábor a világszerte elismert, 40 év szakmai tapasztalattal rendelkező kaszkadőr élménybeszámolóját hallgathatták és láthatták az érdeklődők.

Két tanteremben különböző sportméréseket próbálhatták ki diákjaink. Az ELTE Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézet három munkatársa polár órák és pulzusmérő övek segítségével aerob állóképességet mértek. Kerékpár ergométeres maszkos vizsgálattal szintén a fizikai állóképességet mérték, illetve nyomon követték a vizsgálat során a szívfrekvencia változását terhelés közben.

A másik teremben ergométeres evezőpad előnyeivel ismerkedhettek meg azok, akik kipróbálták. Sőt versenyezhettek egymással, hogy ki tud a legrövidebb idő alatt megtenni 500 métert.

A vasárnapi tornateremi programok kulcsembere, Pakányi Péter iskolánk 7. osztályos tanulójának, Pakányi Petinek és Lucának az apukája volt. Segítségével a fiatalabbak a falmászást próbálhatták ki.

Az idősebb tanulók a TRX-et ismerhették meg. Péter különböző feladatok bemutatásával tette érdekessé ezt a nem mindenki számára ismert sporteszközt. A TRX egy könnyen szállítható heveder-rendszer, amellyel az ember teljes testtel végez ellenállásos edzést. Reméljük, a munkaközösségünk által szervezett bemutatók, mérések, stb. érdekes, mindenki számára élvezhető programokkal színesítették a kétnapos rendezvényt. 

Testnevelők

 

Egyéb