Dianalízis Jubileumi szám

DIANA 30 FESZTIVÁL

Iskolánk Diákújságjának Ünnepi Száma

A Semmelweis Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tavaly ünnepelte fennállásának 30 éves jubileumát.

A kerek évforduló alkalmából került megrendezésre a Diana Fesztivál március 22-24. között, melynek során változatos és színes programok várták az iskola egykori és jelenlegi diákjait, szülőket és pedagógusokat, valamint az intézmény együttműködő partnereit.

A Fesztivált jubileumi számmal köszöntötte iskolánk diákújságja, a Dianalízis. Az iskola vezetősége a szerkesztőkkel együtt úgy döntött, hogy a Dianalízis eddig megjelent számait fokozatosan online is elérhetővé teszi.

pdfDianalízis jubileumi szám

Képes beszámoló a fesztivál rendkívül gazdag programjairól

A Diana Fesztivált az intézmény igazgatója, Steiner László nyitotta meg ünnepi beszédével, melyben bejelentette, hogy 2012-ben a Magyar Olimpiai Bizottság – látva az iskola eredményeit és a sporthoz való viszonyát – felajánlotta együttműködését, és lehetőséget biztosított arra, hogy támogatott iskolaként csatlakozzunk a sportiskolai rendszerhez, így a magyar utánpótlás-neveléshez. Steiner László beszédében kiemelte, hogy az iskola születésnapján érdemes visszatekintenünk rendhagyó és maradandó módon is az eddigi sikereinkre, tisztelegnünk kiemelkedő sportolóink előtt. Szeretnénk, hogy a jelenlegi diákjaink házon belül is találjanak sportolói példaképeket, és törekedjenek arra, hogy az ő nyomdokukba lépjenek, hogy ő hozzájuk csatlakozzanak.

Az igazgatói beszédet követően fellépett az iskola rézfúvós zenekara és a jelenlévők megtekinthették Végh Lajos, homokfestő, iskolánk születésnapjára készített, egyedi homok-animációját is.

Ünnepélyes keretek között felavatták az iskola büszkeségeinek csillagait, amiket kiemelkedő sporteredményt elérő diákok kaptak, köztük Detre Diána, szörfversenyző, Verrasztó Evelin és Verrasztó Dávid úszók olimpikonok, Csipes Tamara, kajakozó és Topic Dária, ritmikus gimnasztikázó.
Az épületben helyet kapott három állandó kiállítás is, az iskola egykori diákjaiként Kroó Anita és Margócs Viktória, képzőművészek képeiből nyílt egy-egy, szemet gyönyörködtető festménykiállítás, illetve az intézmény együttműködő partnere, a Shetland nyelviskola egy Skóciát bemutató kiállítást állított össze erre a jeles alkalomra. A megnyitó állófogadással zárult, mely alkalmat adott a kötetlen beszélgetésre is iskolánk „csillagaival” és a meghívott vendégekkel.

Szombat délelőtt széles programkínálat várta az iskolába látogatókat. A sport iránt elkötelezett iskola, a Testnevelési Egyetem gyakorlóiskolájaként, egész délelőtt változatos sportrendezvényekkel és bemutatókkal várta a látogatókat. Először Katus Attila tartott közös reggeli tornát, majd parkour-, aerobic- és kempo bemutatókat tekinthettek meg a résztvevők, végül a Testnevelési Egyetem „repülő cirkusza”, azaz ugrócsoportja kápráztatta el szaltóival a nézőket.

Mindeközben a természettudományok iránt érdeklődők egy utazó planetáriumban csodálhatták meg bolygónkat, a világűrt és a különféle csillagképeket bemutató látványos vetítést; a szépülni vágyók betekinthettek a szépségfarmra; az irodalom kedvelői pedig beülhettek az irodalmi kávéházba, ahol az ízletes kávé és a finom sütemények kóstolása mellett irodalmi szemelvényekből összeállított jeleneteket tekinthettek meg tanárok és diákok előadásában.

Vendégünk volt Gubik Ágnes, színművésznő, akit kötetlen beszélgetés során faggathattunk a színészi pálya rejtelmeiről. Alsós diákjaink interaktív irodalmi órán tapasztalhatták meg, hogyan lehet mesét írni, majd az Eszterlánc mesezenekar koncertjét hallgathatták meg.

Az este a könnyűzene jegyében telt, és egymást követve léptek fel az iskola egykori és jelenlegi diákzenekarai, Széll Dani és zenekara, Nyemcsók Bence és Füredi-Papp Gáspár, Várallyay Petra és testvérei, valamint a Magyar Császári Pillanatművek. A koncertsorozatot a sztárvendég, Sub Bass Monster fellépése zárta. Ezt követően az iskolaudvarra kivonulva nézhettünk végig egy csodaszép, különböző színekben pompázó tűzijátékot.

Vasárnap tovább folytatódtak a változatos programok: leendő elsőseinket kézműves játszóház és az alsós diákok fotókiállítása várta, a kisebbek kipróbálhatták a homokfestészetet egy interaktív óra során, a nagyobbak pedig felszállhattak egy speciális kétkerekű rollerre, úgynevezett segwayre. A sportolni vágyók zumbázhattak és falat mászhattak.

Mindeközben az iskolai menzát működtető EURest különféle ínyencségekkel és hidegtálakkal várta a látogatókat.

Összességében nagyon vidám hangulatban telt a Diana Fesztivál három napja, melynek során kicsik és nagyok egyaránt megtalálhatták a kedvükre való szórakozást. Bízunk benne, hogy a következő évfordulónkat is hasonlóan ünnepelhetjük majd.