Gimnáziumi osztályaink szeptember 5-7. között tanulmányi kirándulásokon vettek részt az ország különböző pontjain.
„Jöttünk, láttunk, visszamennénk!” – a 9.A és Szilvásvárad
Idén szeptemberben Szilvásváradra osztálykirándultunk. Már az utazás is kihívás elé állított minket, mert hajnali fél hétkor volt a találkozó, ezután következett a második „akadály”: az időjárás. Az eső szakadatlanul esett, de nem keseredtünk el! Megérkezésünk után az utazás fáradalmait kipihenve rögtön a kötélpályán bizonyítottuk, hogy se az eső, se a koránkelés nem tántorítja el az osztályt egy kis mókától.
Este különböző klubokat alakítottunk, így mindenki kivehette a részét egy jó kis Activity-versenyből, pókerből, UNO-ból, illetve Speed bajnokságból.
Másnap kicsit kezdtünk elkeseredni, mikor felkelve még mindig szitált az eső, de az ég kegyes volt hozzánk és reggeli után engedte, hogy esőmentes túrát tehessünk a Szalajka-völgybe. Így egy hangulatos kisvasutazás
után, felmásztunk az Istálló-kői ősember-barlanghoz és szelfiztünk a Fátyol vízesésnél. Naná, hogy az osztályfotó sem maradhatott el!
A délutáni program is tartogatott élményeket. Egy kiadós erdőbeli lézerharc után – megbeszélve, hogy továbbra is nagyon szeretjük egymást, – csoportokban próbálhattuk ki a trambulinon ugrálást, ahol a „hármas szaltó” kihívást többen sikeresen teljesítették! Illetve elmehettünk monsterrollerezni, ahol az egyensúlyérzékünkre és a gyorsaságiránti szeretetünkre is szükségünk volt.
A kimerítő nap után fáradtan rogytunk volna az ágyba, ha sötétedéskor nem vártak volna minket a túravezetők és nem vittek volna el minket egy kiadós éjszakai túrára. Ennek során, habár kaptunk fejlámpákat, és telefonos elemlámpák is álltak rendelkezésünkre, ezeket nem használhattuk. Így egymásba kapaszkodva, bátran meneteltünk a bátorságpróba szakaszához, ahol egyesével egymást megijesztve jutottunk el a túravezetőig.
Másnap gyönyörű napsütésben teljesíthették a kötélpályák kihívását és a trambulinozást azok, akiket az esős első nap eltántorított, illetve a kimerültebb harcosok megpróbálhatták a tanárokat különféle kártyajátékokban térdre kényszeríteni.
Ebéd után meglepetés bobozásban volt részünk, ahol szintén a gyorsaság szeretetének hódolhattunk. Majd élményekkel telve vettünk búcsút Szilvásváradtól és tértünk haza.
10. B – Budapesti kiruccanások
A 10. B-be kimagasló sportsikerekkel büszkélkedő diákok járnak. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy sokukat nem tudták nélkülözni a sportegyesületek az „ottalvós” kirándulás három napja alatt; a kihagyhatatlan edzőtáborok, felkészülési mérkőzések, tornák közbeszóltak. Ezért a régóta tervezett háromnapos kirándulásunk sajnos az utolsó pillanatban meghiúsult. Nem volt mit tenni, szűkebb környezetünkben kellett mindenkinek tetsző programokat találni. Szerencsére a három egynapos kirándulást is nagyon élveztük, hiszen változatos programok vártak ránk Budapesten is. Ráadásul így azok az osztálytársaink is velünk tarthattak, akiknek a délelőttjük szabad volt, csak délután vagy este kellett edzésre menniük.
Az első nap a Grundra mentünk, Molnár Ferenc „A Pál utcai fiúk” című regényének legendás helyszínére, ahol minden izmunkat megmozgató harci küzdelem várt bennünket. Ezt nem homokbombákkal vívtuk, mint Bokáék, hanem lézerfegyverekkel. Még szerencse, hogy nem a szabad ég alatt, mert akkor bőrig áztunk volna, jobban mondva csuromvizesek lettünk volna, mint Nemecsek. A kemény viadal Indiana Jones (Turóczi Dominik) és Charles Bronson (Grieszbacher Márk) győzelmével ért véget.
Második nap az Állatkert bebarangolása, felfedezése volt a cél, ahol sok érdekességet tudtunk meg az állatok viselkedésével, életmódjával kapcsolatosan.
Szerdán hajókirándulásra indultunk, hogy a Római-parton múlassuk az időt. Piknikeztünk, napoztunk, sokat beszélgettünk, sőt volt, aki még a Dunában is megmártózott, hogy hűsöljön egy kicsit.
Ez a három nap könnyű átmozgató edzés volt számunkra a tanévkezdés elején.
A 11.A osztály a Velencei-tóhoz ment osztálykirándulni. Sikerült egy olyan szállást találnunk, ahol csak mi lehettünk, így a három nap nagyon családias hangulatban telt. Az időjárás kissé döcögőssé tette a kezdetet, de végül majdnem minden tervezett programon sikerült résztvennünk.
Első nap körbetekertük a Velencei-tavat. A könnyed kis 30km-es túrán sokat beszélgettünk, közösen éltük meg az emelkedők és a fenéktörő nyergek élményét. Az utolsó 100m-en szakadt le pont az ég, de az ezt követő hatalmas szivárvány talán mindenkit kárpótolt. Második nap délelőtt egy szélcsendesebb időszakban kimerészkedtünk a tóra 5-6fős kenukkal. Bebarangoltuk a tó dél-nyugati részét, a vad és keskeny csapásokat a nádasban. Egy „tisztáson” meghallgattunk egy biológiai ismertetőt a tó színéről. szagáról, madarairól. Küzdöttünk a nádas elemeivel, néha versenyeztünk és természetesen ki is fáradtunk. Egy kisebb pihenő után bevásároltunk az esti grill-partihoz, ami nagyon jól sikerült. Az osztály aktívan résztvett az előkészületekben majd a husi-saláta kombó elfogyasztásában is.
Utolsó nap hajóval átkeltünk a Szúnyog-szigetre, ahonnan felgyalogoltunk a Pákozdi Katonai Emlékparkba. Itt szét- és összeszerelhettünk egy kalasnyikovot (AK-47-est) és akit érdekelt, egy repülőgép szimulátort is kipróbálhatott. Egy gyors ebéd és összepakolás után pedig a bátrabbak csobbanhattak még a Velencei-tóban mielőtt hazaindultunk volna vonattal.
A 12. B osztály Szegeden járt
A 12.B osztály Szegeden töltött el három napot. Indulásunk nem volt problémamentes, hiszen Budapesten és a Tisza-parti városban egyaránt zuhogó esővel találkoztunk. Mindez azonban nem zökkentette ki a társaságot, a virágos jókedv emiatt nem apadhatott. Az első kulturális program a Móra Ferenc Múzeumban várt minket, ahol megtekintettünk több időszaki kiállítást is: „Pompeji – Élet és halál a Vezúv árnyékában”, „Bolygón innen, Földön túl – A kis herceg”. Ezenkívül megnéztük az olimpiatörténeti kamarakiállítást és a Móra Ferenc-emlékszobát is. Az egyes szekciók előtt egy-egy diákunk kiselőadást tartott a vonatkozó témában. A városnéző séta után az esti program különösen emlékezetes volt: az Anna Fürdőben (amely műemlék épület) esti fürdőzésen vettünk részt, és a záróra előtt (éjfél körül) úgy kellett kitessékelni minket, mert nem igazán akartunk kijönni …
Másnap megcsodáltuk a grandiózus Dómot, sőt a templomtoronyba is fölmásztunk. Mindez sportteljesítménynek sem utolsó, hiszen 287 lépcsőfokot kellett megmásznunk egy lendülettel. De megérte az erőfeszítés, mert a látvány, amely fent várt ránk, lenyűgöző volt.
A Dóm után a zsinagógához is elsétáltunk. A mór, arab és mediterrán elemekkel vegyített szecessziós stílusú szegedi épület Magyarország második, a világ negyedik legnagyobb zsinagógája!
A diákoknak – hogy interaktív és játékos módon fedezzék föl a várost, és hogy minél jobban megismerjék Szeged irodalmi kötődését – szelfiket kellett készíteniük írók-költők szobránál, illetve irodalmi vonatkozású emléktábláknál, utcatábláknál. Az egyik fotó egy ilyen szelfikészítő jelenetet ábrázol: éppen fölfedeztük, hogy a Gogol utcát egy orosz íróról nevezték el …
Este együtt szurkoltunk a Feröer–Magyarország VB-selejtezőn a mieinknek, de aztán – egyrészt az eredmény, másrészt a házirend szabályzata miatt – elmaradt a nyáron megszokottá vált meccs utáni fieszta …