Február 2-án az IKSZ Egyesülés egyik elhívatott környezetvédője látogatott el iskolánkba. Karaus Krisztina négy osztályban is tartott interaktív előadást a környezettudatos életmódról.
Szó volt a szelektív szemétgyűjtésről és az újrahasznosítható hulladékról, a környezeti katasztrófákról, a Föld jövőjéről, a nagy óceántisztító berendezés tervéről, és mindenekelőtt arról, hogy mi mit tehetünk azért a mindennapokban, hogy gyermekeinknek és unokáinknak megőrizzük ezt a bolygót.
Az előadás arról szólt, hogy hogyan kell megvédeni a természetet. Először megtudtuk, hogy kell szelektíven gyűjteni a szemetet, aztán az is kiderült, hogy az ember mennyire károsítja a természetet. Az is érdekes volt, hogy milyen sok katasztrófát okoz az ember a Földnek! Erre példa a tiszai ciánszennyezés és a vörösiszap-katasztrófa is.
Nagyon érdekes volt az is, amikor arról volt szó, hogy hasznosíthatjuk újra a papírt. Mi is csináltunk ”újrapapírt”. Nagyon tanulságos volt a foglalkozás.
Dénes Anna, Kárpáti Zóra (5/B)
A saját érdekünkben gyűjtsük szelektíven a hulladékot! Sok-sok természeti kincsünket megsemmisítjük a szemeteléssel. Miért jó az, ha évente több ezer állat pusztul el az emberek felelőtlensége miatt? Egy idő után már maga a földgolyó is elpusztulhat! Ne szennyezzük a Földünket! Láttunk olyan fotót, amelyiken egy szigetnyi szemét úszott az óceánban, a másikon pedig egy olyan teknősbéka volt, amelyik kölyökkorában belemászott egy műanyaggyűrűbe, amiből nem tudott kiszabadulni, és a páncélja teljesen eldeformálódott.
Kolozsváry Bátor Ábel (5/B)
2014. február 2-án eljött egy előadó az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesüléstől. A szelektí szemétgyűjtés volt a téma. Mutatott egy fotót, egy szigetet egy tengeren, amin csak szemét és szemét volt. Mindenhol csak szemét! Üres műanyagpalackok, szatyrok, flakonok. Aztán mesélt nekünk a természeti katasztrófákról is, a ciánszennyezésről és a vörös iszap pusztításáról.
Dékei Márk, Toma Patrik
(Képtár)