Hulladéklerakóban jártunk

Mivel iskolánk kiemelten kezeli a környezetvédelmi és természetvédelmi oktatást. Ezért ennek a sorozat keretében 2018-ban már másodszor, február közepén részt vettünk a Fővárosi Közterület Fenntartó által biztosított üzemlátogatáson.
Ezen a programsorozaton elsőként a hulladékkezelés módjairól tanultunk nagyon sokat. Már megismertük a Fővárosi Hulladékhasznosító működését és most a települési kommunális hulladék másik kezelési lehetőségéről tanultunk: a hulladéklerakásról.

Buszos kiránduláson és terepgyakorlaton voltunk a pusztazámori hulladéklerakóban.
„Budapest területén évente mintegy 700 000 tonna települési szilárd hulladék keletkezik, amelyből 420 000 tonna termikus hasznosításra kerül. A fennmaradó mennyiséget a Dunakeszi 2. sz. hulladéklerakón, valamint a Pusztazámori Regionális Hulladékkezelő Központban ártalmatlanítják.

 

A hulladékkezelő központ fogadja és ártalmatlanítja Budapest szilárd települési hulladékainak mintegy 35%-át, valamint a lerakót övező térség Pest és Fejér megyéhez tartozó kilenc településének hulladékát.”
Az létesítményvezető egy részletes előadásban szólt a hazai lehetőségekről a hulladékkezelésben, valamint körbejárhattuk a lerakót. Nagyon tanulságos volt, hogy például az itt működő víztisztító, vagy az áramtermelés bemutatása.
A terveink szerint tavasszal a főváros egyik legnagyobb szennyvíz tisztítójába, valamint egy műanyag újrahasznosítóba megyünk.
Egyéb